Як вибрати чайний набір?

04.12.2017
Як же приємно просто сидіти в тихій і невимушеній обстановці з приємною людиною поруч, попивати чайок, розмовляючи на найрізноманітніші теми. Для кого-то це може здатися якимось кадром з фільмів, а для кого-то - повсякденними традиційними посиденьками.

У британців, наприклад, для чаювання навіть виділено спеціальний час в добі і кожен знає, що о 17:00 (5 o'clock) у них традиційне чаювання. І якщо вас запросять в гості десь в Лондоні на передвечірній чай, а ви відмовитеся, то швидше за все на вас образяться. До чого це? Будь-яка зустріч і Попівані чаю супроводжує відповідними елементами, які роблять атмосферу і сам процес розпивання трав'янистої чаю ще більш затишний - чайний набір або чайний сервіз.

Трохи про чайні сервізи

Вибір чайного сервізу - питання непросте, так як сьогодні їх існує величезна різноманітність: починаючи від дизайну і кількості елементів і закінчуючи матеріалом і сферою застосування. Будь-який чайний сервіз буде мати свої особливості та відмінні риси. І, разом з тим, всі вони будуть мати щось спільне, характерне тільки для даного виду посуду.

Як правило, в чайний сервіз входить 6 або 12 чашок з чайними тарілками і, безпосередньо, чайничок для заварки. Особливих відмінностей між ними немає (крім кількості), але вибирати потрібно залежно від вашого способу життя. Якщо у вас вдома не часто бувають гості, тоді можна обійтися маленьким, а якщо ви просто не уявляєте своє життя без вечірніх посиденьок великою компанією у вас вдома, тоді великий сервіз буде більш доречний.

Зробити правильний вибір і купити підходящий сервіз безпосередньо для ваших потреб можна як самостійно, так і за допомогою консультантів магазину. Вони розкажуть вам, які бувають чайні сервізи, чим вони відрізняються один від одного, на скільки персон краще купувати набори і який матеріал підійде для того чи іншого торжества. Все це ви можете дізнатися і самі з нашої статті. Детальніше про правила вибору і різновидах ми розповімо вам нижче.

З чого складається чайний сервіз
Дуже важливо розуміти, що входить в чайний сервіз. Даний набір може включати в себе наступні елементи:

 • чайні чашки;
 • блюдця;
 • десертні тарілки;
 • заварювальний чайник;
 • цукорницю;
 • молочницю або ємність для вершків;
 • маслянка.

Не обов'язково чайний сервіз повинен мати саме такі складові. Все буде залежати від того, скільки чашок в чайному сервіз, для яких цілей він купується т. П. Наприклад, відомий французький бренд Luminarc може запропонувати вам як великі сервізи на безліч персон, так і невеликі подарункові набори для сімейного застілля.

Розуміючи, з чого складається чайний сервіз, ви значно полегшите собі таку покупку. Знаючи, які елементи вам потрібні, а які - напевно не стануть в нагоді під час застілля, ви зможете заощадити ваші кошти та спростити для себе процес вибору відповідного набору.

Різновиди матеріалів чайних сервізів

З кількістю розібралися, тепер поговоримо про матеріали, з яких виготовляють набори. Найбільш поширеними на сьогоднішній день є фарфор і кераміка.

Фарфор

Це більш дорогий матеріал, який стоїть досить багато і покупка такого чайного сервізу може добре вдарити по кишені, але то якість, яке ховається за великим цінником і особливості матеріалу, ви і ваші друзі точно оцінять!
Сам по собі фарфор є вишуканим і тонким матеріалом. В основному він служить для створення елітних і дорогих сервізів. Фарфор має безліч переваг, які можуть виправдати його високу вартість:

 • може довго зберігати тепло;
 • не нагрівається від гарячого;
 • в основному розпис наноситься вручну;
 • простий і зручний у відході;
 • довго зберігає чіткість малюнка і насиченість кольорів.

При виборі чайного сервізу з порцеляни, постарайтеся не переплутати його з фаянсовим набором. Зовні ці два матеріали дуже схожі між собою. Щоб зрозуміти, з чого складається чайний сервіз, легенько постукайте по одному з приладів. Фарфор повинен видавати приємний мелодійний звук.

Кераміка

Якщо ж говорити про оригінальність ідей і різноманітності дизайнерських рішень, то тут більше підходить кераміка для експериментів. Ціна на такі набори менше за рахунок низької собівартості матеріалу, але, завдяки його універсальності, є можливість вибрати абсолютно унікальні набори, які точно не зроблять з порцеляни. Тут є можливість грати з квітами, формами, принтами і просто знайти саме той унікальний набір, який буде підкреслювати вас, як особистість і вказувати на певні ваші смаки і переваги.

У порівнянні з порцеляною, кераміка виглядає дещо грубіше. Але це не заважає таким чайним наборам залишатися привабливими і популярними. Вони відмінно підійдуть для повсякденного користування, можуть стати чудовою прикрасою на будь-якому святковому і обідньому столі. Разом з тим кераміка нестійка до сильних температурних перепадів і вимагає додаткової чистки і уважного догляду.

З огляду на, що більшість людей не влаштовують великі (або не дуже) чаювання щодня, є ймовірність того, що покупка чайного набору - це довгострокова перспектива. Тобто практика показує, що, якщо ви одного разу придбали набір, то він, з великою ймовірністю, залишиться з вами на найближчі років 10-15. Це означає, що подібна "довгостроковість" теж є певним показником для вибору сервізу, а також незаперечною перевагою за тривале використання.

Довгостроковість служби керамічного чайного сервізу багато в чому буде залежати від якості самої кераміки. Перевірити надійність набору дуже просто. Наявність глиняного обідка без глазурі з зовнішньої сторони посуду стане явним підтвердженням якісного матеріалу.

Керамічний набір - це такий чайний сервіз, який можна мити в посудомийній машині. Це значно спрощує догляд за посудом і робить її ще більш затребуваною і популярною.

Відмінність чайного сервізу від кавового
Вибір чайного сервізу не закінчується на підборі його матеріалу і кількості чашок. Дуже важливо також розуміти, чим відрізняється чайний сервіз від кавового. Незважаючи на, здавалося б, очевидні відмінності (один сервіз призначений для кави, другий - для чаю), деякі часто плутають їх між собою.

Головна відмінність між наборами полягає в їх зовнішньому виконанні. Чашки для чаю більше за розміром, а їх блюдця зазвичай мають достатню поглиблення, щоб мати можливість розпивати з нього напій. Що стосується матеріалу, використовуваного для виготовлення даних сервізів, то це може бути і фарфор, і кераміка, і будь-які інші матеріали.

ua