Різновиди келихів

24.10.2017

Мабуть, кожен з нас любить на вихідних ввечері розслабитися за келихом вина або ж просто провести відмінний романтичний вечір, правда? Щоб даний напій був максимально смачним і розкривав всі смакові відтінки, безліч років тому були придумані спеціальні келихи , які були створені на основі фізіологічних особливостей людської мови.

Суть в тому, що наша мова сприймає і розпізнає різні смаки різними областями, таким чином кінчик відповідає за солодке, боки за кисле, центр - солоне, а частина, яка знаходиться найближче до гортані - гіркота. З огляду на розташування вищевказаних зон, були спроектовані винні келихи, щоб кожна людина могла взяти максимум смаку і ноток з кожного ковтка цього незрівнянного напою.

Які бувають келихи?

Якщо розглядати всі існуючі сорти вина, то у вас повинно бути як мінімум 9 різних наборів під кожну різновид, але для домашнього використання ви можете обмежитися трьома видами, серед яких:

  1. Келихи для червоного вина. Їх об'єм складає більше 600 мілілітрів. Якщо ви будете наливати червоне вино в чаші меншого розміру, є ймовірність того, що напій не зможе повністю розкрити свій аромат через маленькій площі взаємодії рідини з киснем. Зверніть увагу на те, що сама чаша келиха повинна бути округлої і мати великий діаметр обідка каналу. Ця форма вибрана не просто так і несе в собі не просто естетичне значення, але і дозволяє кожній людині відчути максимальну кількість нот і ароматів напою.
  2. Келихи для білого вина є трохи менші за розміром, ніж попередній варіант і це так само пов'язано з особливостями напою. Зменшення об'єму чаші пов'язано з тим, що біле вино подається більш охолодженим ніж біле, через що необхідно забезпечити максимально тривале збереження стабільної температури напою. З меншого келиха напої впиваються набагато швидше, що не дозволяє йому нагрітися.
  3. Келихи для шампанського та ігристих вин мають вузьку і довгасту форму з вузьким обідком для того, щоб бульбашки вивітрювалися з меншою швидкістю і залишалися тривалий час в напої.

Всі перераховані вище різновиди існують вже багато років і з кожним роком їх форма залишається стабільною, так як тільки так ми можемо насолоджуватися незабутнім смаком стародавнього виноградного напою.

Бокалы для вина набор фужеров для шампанского бокалы для белого вина
Набір Bohemia AMOROSO Набір Bohemia CHRISTINE Набір Bohemia Kleopatra

Де купити якісні келихи в Харкові?

Якщо ви вирішили придбати кращі келихи для вашого будинку або будь-якого торжества, тоді ми з задоволенням запрошуємо вас ознайомитися з широким асортиментом продукції компанії Luminarc, яка вже безліч років перебуває на українському ринку і дарує можливість користуватися високоякісним посудом за доступними цінами. Ми здійснюємо доставку представлений товарів по всій території України за допомогою транспортної компанії "Нова Пошта", так що ви можете отримати своє замовлення максимально швидко в будь-якому куточку нашої країни.

ua