Який посуд потрібно купувати для мікрохвильовки

22.10.2018
Роль посуду на кухні складно недооцінювати. Вона доповнює інтер'єр, привносить в нього затишок і є незамінним атрибутом прийому їжі. Зважаючи на це вибирати посуд необхідно з особливою ретельністю і увагою.

Особливо, якщо це буде посуд для мікрохвильовки, яка має свої, особливі вимоги не тільки до зовнішнього виконання, але і технічними характеристиками виробництва.

При наявності СВЧ-печі і її активному і регулярному використанні, дуже важливо розуміти, який посуд купувати для мікрохвильовки можна, а яку - протипоказано через небезпеку не тільки для самої техніки, а й для стану вашого здоров'я. Особливості СВЧ-печей диктують правила використання страв в мікрохвильових печах, використовуваний для їх виготовлення матеріал і т. п.

Наприклад, компанія Люмінарк виробляє оптимальний посуд для використання в мікрохвильовій печі, так як при виготовленні своєї продукції використовує тільки високоякісне загартоване скло.

Форми для запікання в мікроволновці Сервізи Жаростійкий посуд для НВЧ
Форми для випікання Сервізи Жаростійкий посуд

Про те ж, яким повиннен бути посуд для мікрохвильовки і як правильно його вибрати, щоб зробити процес приготування безпечним для вашого здоров'я, ми поговоримо з вами нижче.

Посуд, яким не можна використовувати в мікрохвильовці

Мікрохвильова піч і духовка мають свої технічні особливості, які зобов'язують домогосподарок використовувати певний вид посуду.

Так, для розігріву і приготування страв в мікрохвильовій печі не можна використовувати такий посуд, як:

1. Металевий. Мікрохвилі не в змозі пробити мідь, метал, латунь, сталь або емальований чавун. Зважаючи на це продукти просто не отримувати необхідного підігріву, а в деяких випадках можуть навіть виникнути іскрові розряди, які можуть завдати шкоди мікрохвильовці.

2. Фарфор и стекло з нанесеним на поверхні малюнком. Посуд для мікрохвильової печі з таких матеріалів може нашкодити обладнанню - навіть невеликий слід від малюнка або матове покриття іноді призводять до появи іскри всередині печі.

3. Кришталь. У складі цього матеріалу зазвичай є наявність свинцю, срібла і інших металів. До того ж поверхня кришталю зазвичай має неоднорідну структуру по товщині, чому страва може не витримати випромінювання і розсипатися на дрібну крихту.

4. Не рекомендується використовувати паперовий або пластиковий посуд, вироби з вощеного картону. Вони вкрай нестійкі до впливу на них високої температури і можуть негативно впливати безпосередньо на їжу і її смакові якості.

Іноді домогосподарки задають питання, чи можна використовувати посуд для мікрохвильовки в духовці? Відповідь проста - тільки в окремих випадках, коли використовується посуд із загартованого скла (відмінним варіантом стане посуд Люмінарк, яка легко доступна для покупки як в Харкові, так і в інших містах України).

Який посуд може використовуватися в мікрохвильовій печі

Допустиму для застосування в СВЧ-печі посуд досить легко знайти, якщо знати, який значок використовується на посуді для мікрохвильовки.

                                                          

Найкращим варіантом по праву вважається посуд із загартованого або вогнетривкого скла. Оптимальним варіантом також буде використання вогнетривкого посуду, який допустима до застосування навіть в духовий печі.

Головна перевага таких тарілок і каструль укладено в товстих стінках, які разом з тим легко пропускають мікрохвилі, але не нагріваються при цьому. Обумовлено це тим, що такі матеріали просто пропускають мікрохвилі, що не поглинаючи їх, як роблять інші, розглянуті нами вище матеріали. Також посуд для мікрохвильовки може бути виготовлена ​​і з пластика. Використовувати його допускається тільки за умови, що на ньому буде присутній відповідних дозволяє знак.

ua